هدف گذاری سال ۱۳۹۴ به کمک نقشه های ذهنی

 سلام.

به قول برایان تریسی هیچ زمانی به اندازه امروز فرصت مناسب برای انسانهای خلاق و مصمم برای دستیابی به اهدافشان وجود نداشته است. از فرازو نشیبهای موقتی در زندگی و اقتصاد که بگذریم، به دورانی از آرامش و موفقیت می رسیم که نظیرش در تاریخ انسانی وجود نداشته است.

اول از همه شما باید این وقت را پیدا کنید که قبل از اتمام سال ۹۳ با استفاده از نقشه ذهنی دوازده ماه گذشته را که شامل وقایع و موفقیّت های فردی و حرفه ای بوده است، مرور کنید. این کار می تواند عملی جالب و روشنگر باشد که بازتابی عالی را برایتان ایجاد می کند. این کار آرامش دهنده نیز هست چون شما را قادر می سازد که بنشینید و نحوه انعکاس خاطرات خود را درآن مقطع زمانی ملاحظه کنید. درحالی که مرور خودتان را روی سال گذشته تمام می کنید می توانید از آن به عنوان سکوی پرتابی جهت برنامه ریزی کردن وقت خود برای سال بعد استفاده کنید.

درکتابهای مختلف و توسط افراد موفق طبقه بندی هایی برای تعیین هدفهای افراد ذکر شده است که در اینجا تلاش شده بهترین آنها آورده شود.اهداف سال ۱۳۹۴ را دسته بندی نمایید و برای هریک وقت بگذارید و تصمیم بگیرید واقعا چه می خواهید

  • اهداف اصلی شما در کسب و کارتان چیست؟ فرض کنیداسفند ماه سال آینده است . فکر کنید زمان رو به جلو حرکت کرده است.دوست داشتید چه پیشرفتی در کارتان، شغلتان داشتید ؟
  • اهداف شما در زمینه های مالی چیست؟ بدانید وقتی اهداف روی کاغذ می آیند جادویی اتفاق خواهد افتاد.
  • سال جدید در زمینه روابط خانوادگی دوست دارید چگونه باشد؟
  •  هدفهای عمده شما در زمینه سلامتی کدامند؟
  • دوست دارید چه آموزشهایی را در سال جدید بگذرانید؟
  •  دوست دارید به کجاها سفر کنید و چه تفریحاتی داشته باشید؟
  • برای سلامتی ذهنی و روحی خود چه برنامه ای دارید؟

اهدافتان را برای دوازده ماه آینده شامل فهرست بالا و یا هر فهرستی که تمایل دارید در نقشه ذهن پیاده کنید. با گنجانیدن تمام این اجزا سالی ایده آل را برای خودتان درنظر بگیرید. با صرف مقداری وقت برای فکر کردن در این مورد که دقیقاً از این سال مورد نظر چه انتظاری دارید قادر خواهید شد که موضوع های مورد نظرتان به انضمام کمی آزادی عمل برای وقایعی که غیرقابل پیش بینی است تنظیم کنید و به این طریق دیگر در معرض خطر ابتلا به متوقف شدن کار به خاطر نداشتن برنامه نخواهید بود و با دست یابی به اهداف خود خرسندی خواهید یافت. هنگامی که این ساختار بزرگ را در محل خودش قرار دهید ادامه دادن کار با تهیه کردن نقشه ذهن برای هر هفته و یا هرماه که در پیش رو دارید و یا هر پروژه ای که پیش بیاید آسانتر خواهدشد.

 

 

اهداف سال 1394

 

 

تو مسیر هدف گذای می تونید چند تا سوال مهم و کلیدی از خودتون بپرسید:

خواسته های واقعی شما چی هستند؟

به چه اهدافی تا الآن دست پیدا کردیدو چه عاملی باعث شده به اونها برسید؟

دوست دارید در سن بازنشستگی چطوری زندگی کنید؟

اگر همه چیز خوب و عالی باشه پنج سال دیگه دوست دارید کجا باشید؟

دوست دارید چه مهارتهای کاربردی در سال جدید کسب کنید؟ به کجاها سفر کنید؟ چه کارهای خیری می خواهید انجام دهید؟ و …

 

 

 

 

درباره نویسنده

هدف ذهن من تدوین، تولید و به اشتراک گذاری مطالب تخصصی در حوزه نقشه ذهنی است ... دنیای درون من، ذهن من

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *